שולפת צפורניים | פב"פ (פין בתוך פות), בואו נדבר על זה
140
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-140,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode-title-hidden,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-13.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive
כמה אחריות לוקחים גברים על השלכות של סקס?

פב"פ (פין בתוך פות), בואו נדבר על זה

הגישה של גברים לנשים באמצעות פב"פ, ולפיכך החשיפה התמידית של נשים לסיכון להיריון, והשליטה והבעלות על איברי הרבייה של נשים והבעלות על הנשים עצמן בדרך של פב"פ ואונס/"נישואים", היא עמוד התווך של הדומיננטיות שלהם על נשים. בדיוק על זה מתבססת הפטריארכיה ועליה צומחות כל הצורות האחרות של שליטה פטריארכלית.

כמה אחריות לוקחים גברים על השלכות של סקס?

(מתוך Je Putrefie le Patriarcat)
מצרפתית: ליאור בצר

בואו נסתכל על דברים קצת אחרת.

נעזוב רגע את כל הדיון על ההנאה, כי ברור שזה משבש את רוח המאמר ואת הרעיון המרכזי שלו. חשבו על הדברים הבאים, ללא קשר להנאה העשויה להיגרם באמצעות פב"פ. משום שבין אם אנחנו אכן נהניםות מזה או לא, או מהי ההגדרה שלנו להנאה, פחות רלוונטי לצורך הדיון.

ההתנגדות להיגיון הבריא היא בהחלט פנומנלית. אף אחדת (או כמעט אף אחתד) לא מגיב-ה ישירות לעובדה שפב"פ היא מטבעה פעולה שטומנת בחובה סיכון וסכנה שעלולים להיות קטלניים לנשים, ושאין הדבר כך לגבי גברים. עם זאת, בכל העולם, נמצאת פב"פ כפרקטיקת חובה הטרוסקסואלית, הנכפית באופן תכוף או קבוע כ"פעילות פנאי", ובאופן כללי, אנו מעודדיםות גברים לשים את הזין שלהם כמעט אך ורק (ובעיקר) בתוך וגינות של נשים – נשים בגיל הפוריות בתור מטרה מרכזית. פב"פ נחשב למין, נחשבת למיניות, וההשלכות והסיכונים הכרוכים בכך מבחינת נשים מוקטנים ומצומצמים, מנורמלים – אנו מתעלמותים מהם או מתייחסיםות אליהם כאל דבר טבעי, כאילו היו השלכות הגיוניות של מצב בלתי נמנע, טבעי, בלתי ניתן לשינוי, כמו סלע איתן.

(אני לא אומרת סקס כי כולןם תמיד חושבותים שאני מדברת על כל סוגי החדירה, אז כאן אני מדברת ספציפית רק על פב"פ – אף על פי שניתוח של החדירה מהשקפה פמיניסטית רדיקלית היא בהחלט רלוונטית.)

ההנחה הפטריארכלית/הגברית היא כלהלן:

1. פב"פ = סקס ללא השלכות + בהכרח הטרוסקסואלי (החלק הזה בדרך כלל נכון)

2. ההשלכות של פב"פ קבוע מבחינת נשים = השלכות נורמליות של סיטואציה נורמלית (פב"פ).

אז ההנחה הזאת היא שגויה. פב"פ זו השלכה נורמלית של סיטואציה א-נורמלית (ובהגדרה לא-טבעית: בדיוק כמו כל פרקטיקה אנושית חברתית, היא נלמדת, לא מולדת…). הסיטואציה הלא-נורמלית חושפת נשים באופן תכוף, ובמרווחי זמן קבועים פחות או יותר, לסיכון של היריון. בין אם הן רוצות בכך או לא, בין אם הן נהנות או לא. ועצם החשיפה הקבועה, התכופה, או אפילו מפעם לפעם, לסיכון להיריון – גורמת נזק עצום לנשים.

ראשית, עצם העובדה שאישה נחשפת, על ידי פב"פ, לסיכון להיריון, יש בה עצמה נזק, פגיעה, משום שהצורך לנקוט אמצעים לצמצום הסיכון, להפחית את הלחץ למינימום, החשש שמא האמצעים לא יעבדו (קונדום – שלפעמים לא ממלא את תפקידו), האמצעים הפולשניים שמסכנים את השלמות הפיזית והנפשית (גלולות, התקן תוך רחמי, קשירת חצוצרות, עיקור) ושנושאים השלכות חמורות על הבריאות, שעלולים להוביל במקרים חמורים לסרטן, למחלות לב, לפציעות קשות, לנכות לכל החיים, למוות. אפילו המקרים החמורים נפוצים, אבל ממוזערים לחלוטין ונחשבים לנורמליים.

אז ההשלכות שתוארו לעיל, קיימות גם במקרה הטוב ביותר, גם במזל הטהור שבו הסיכון להיריון לא הוביל להיריון, במקרה שהצלחנו להתגבר על הסיכון, אך לא לסלק את הסיכון. שום אמצעי מניעה לא מסלק את הסיכון שקיים בפב"פ. כל אמצעי המניעה יש בהם סיכון גבוה יותר או פחות, אפילו קשירת חצוצרות (הן יכולות להשתחרר – חברה שלי נולדה מחצוצרה קשורה). ולכל אמצעי המניעה, למעט הקונדום (שהוא הכי פחות בשימוש!!! מעניין למה), יש השלכות ישירות על בריאותן של נשים, בנוסף להיותם פולשניים מבחינה פיזית ונפשית, גורמי לחץ, יקרים לפעמים, מצריכים בדיקות גניקולוגיות פולשניות, מכאיבות ומלחיצות.

אני אסכם: מבחינת נשים פוריות, אלה שגברים חושפים אותן בעיקר לפב"פ, הסיכון להיריון בפני עצמו שריר וקיים. זאת אומרת שהסיכון תמיד שם, וכך גם ההשלכות של האמצעים הננקטים על מנת להקטין את אותו הסיכון.

לפיכך, ההשלכות של פב"פ כוללות: היריון לא רצוי (טראומתי ופולשני) שיוביל להפלה (טראומתית ופולשנית, שעלולה להביא לסיבוכים, להקאות, לקריעה או נקב ברחם, לזיהום מקומי, לדיכאון, למחשבות אובדניות, לדימום, ולבסוף – למוות). היריון שנמשך במלואו (תשעה חודשי היריון, פולשני מאוד וטראומתי במיוחד אם הוא לא רצוי) כולל כאבי לידה בלתי נסבלים, כל ההשלכות הנוספות המפורטות כאן, ועלול להוביל במקרים חמורים לנזק גדול כמו פיסטולה או למוות. יש עד כאן?

בהתחשב בכך שרוב הגברים בעולם מסרבים אפילו לשים קונדום במהלך פב"פ, ושהרוב הגדול מאוד לא מוכן בכלל לעבור חיתוך צינור הזרע שנערך ללא כאב (תחת הרדמה), ללא השלכות בריאותיות (בהשוואה לכל אמצעי המניעה הקיימים לנשים, למעט קונדום), בטוח שאף גבר, לעולם לעולם אף פעם בחיים, לא היה מוכן לחוות פב"פ לו חלו עליו ההשלכות החלות על נשים כתוצאה מכך. ההיגיון הבריא דורש שהם ייזדעזעו וייחרדו ממה שהם דורשים מהנשים שלהן לעבור באמצעות פב"פ ויפסיקו מיד, תהיה זה התאבדות להמשיך בכך, זה לא סביר בעליל.

כל הטלת מום גופנית בשם השמירה על פב"פ היא מגוחכת לחלוטין והרסנית שלא לצורך, משום שיש בכך לכדי הפסקת הפב"פ כפרקטיקת פנאי (אבל גם לצרכי הפרייה פב"פ הוא מיותר: זרע על שפתי הפות או בפתח הנרתיק זה מספיק. אין בזה סיכון, זה לא דורש שום שינוי הרסני או הטלת מום בגוף, פשוט!

מדוע גברים מעמידים אותנו בחשיפה תמידית לסיכון להיריון, ומכנים את זה סקס?

מדוע גברים מאלצים את הנשים באופן קבוע לקיים פב"פ, אם הסיכונים מבחינתן חמורים כל כך?

האמת היא שגברים ממשיכים לשים את הזין שלהם בווגינות של נשים בדיוק משום שיש סיכון להיריון. בין אם הם מודעים לכך או לא, זה לא משנה. העובדה היא שהם יודעים שכדי לנהוג באישה כפי שאמור גבר לנהוג באישה ששייכת לו, עליו לשים את הזין שלו בווגינה שלה ולשפוך בתוכה.

אני מדברת על האילוץ החברתי, כי לחצים מכל הסוגים מופעלים מצד הגברים משום שאין אפשרויות אחרות – אינדוקטרינציה להטרוסקסואליות, נישואים ופב"פ מצויים בכל מוסד פטריארכלי שקיים (פב"פ מקודם ומנורמל לחלוטין בכל מקום, מצד המדינה, הדת, הכלכלה, התקשורת, הקולנוע, מגזינים, עיתונות, ספרות, מוזיקה, תרבות, ואפילו פורנו => כל המוסדות הנשלטים בידי גברים) ומקבעים תלות רגשית וכלכלית-מוסדית (נישואים), אלימות אישית וקבוצתית של גברים/מוסדות, דיכוי חברתי של מי שלא מתיישר-ת, אך לעתים קרובות הדיכוי הזה כל כך מקיף ועוצמתי עד שהוא מופנם, ואנחנו כלל לא מודעיםות לכך שהוא נהפך לסטנדרט. מה יקרה אם נסרב לפב"פ? אילו תגובות נקבל מבן/בת הזוג ומאחרים? מה תהיה תגובתנו שלנו?

הגישה של גברים לנשים באמצעות פב"פ, ולפיכך החשיפה התמידית של נשים לסיכון להיריון, והשליטה והבעלות על איברי הרבייה של נשים והבעלות על הנשים עצמן בדרך של פב"פ ואונס/"נישואים", היא עמוד התווך של הדומיננטיות שלהם על נשים. בדיוק על זה מתבססת הפטריארכיה ועליה צומחות כל הצורות האחרות של שליטה פטריארכלית, שכן הפטריארכיה היא בראש ובראשונה המקור לשעבוד הנשים על ידי גברים בדרך קבע באמצעות פב"פ, במטרה לכפות את התרבותם של זכרים אנושיים, וכמובן של זכרים אנושיים חדשים ופוריים. (ראו Les Mains, Les Outils, Les Armes של פאולה טאבט). בכל העולם, נשים מורדות למעמד, לתפקיד, לעמדת ה"נותנת", זו ה"מקבלת" את הזרע ואת הזין, מסיבה אחת: משום שזה מה שמאפשר לגברים לשלוט בתוצרי הרבייה, באבהות, בילדים. הם מארגנים את החברה באופן שלנשים אין ברירה אלא לספוג פב"פ בקביעות, ומשעבדים את הנשים לשבי נצחי של "נישואים" (ו"הטרוסקסואליות", "זוגיות"), ומתייחסים אליה כאל סחורה שאפשר להעביר מגבר לגבר, בין גברים.

מה שקובע את הזהות הגברית, הפטריארכלית, הוא החדירה לאישה, הוא להיות החודר, זה שלמעלה. בכל העולם גברים מתבססים על חדירה, קולוניזציה של אחרותים, של העולם, של היקום – גם היקום נחשב לאישה. מה שקובע את תפקיד הנשים בפטריארכיה (כי אין להן זהות במובן שמאפשר את היותן סובייקט. להיפך, זו השמדה של הסובייקט) הוא היותן נחדרות על ידי גבר, לשרת ככלי קיבול חלול בעבור פרי הזרע שלו – הילד-ה.

אמצעי המניעה המודרניים ממלאים תפקיד עצום בכך שהם נותנים לנו להאמין שאנחנו חופשיות מעריצותו של הפב"פ, אך למעשה זה בדיוק הפוך: הם מייצבים את הנורמליזציה, מגבירים את האילוצים לקיום פב"פ כפרקטיקה קבועה, ומחזקים את השעבוד שלנו. הם ממלאים תפקיד עצום בתעמולה הליברלית של "חופש מיני" שאינו אלא המודל של אונס פורנוגרפי שלמדנו לכנות "מיניות". והגלולה תורמת בכך שהיא גורמת לנו להאמין שאנחנו יכולות לרצות לשמש כלי קיבול לזרע של כל גבר, במקום רק של אחד כמו בנישואים. אני כמובן לא מתנגדת לשימוש באמצעי מניעה כדי למנוע היריון, אבל אמצעי מניעה אינם משחררים. עלינו לכוון גבוה יותר מליקוק הפצעים ולחכות שיצילו אותנו, אחרי שנים של פב"פ. צעד של שחרור יהיה הפסקה מיידית וללא סייגים של פב"פ, במקביל לדה-הטרוסקסואליזציה של ההמונים, בהתחשב בסכנה ובדילול המשאבים שגברים גורמים לנשים (אלימות בין בני זוג, הטרדה, אלימות כלכלית, וכו').

http://jeputrefielepatriarcat.wordpress.com/2013/03/30/pdv-penis-dans-vagin-la-suite

 

20 Comments
 • דניאלה
  Posted at 09:29h, 28 ספטמבר להגיב

  וואו, יש לך את זה ביותר מתנשא ומגעיל? יש עוד מישהי שרוצה להגיד לי מה מותר לי להכניס לגוף שלי ואיך? ממה מותר לי ליהנות וממה לא?

  זה בדיוק הרגע שבו פמיניזם מפסיק לדבר לנשים כמוני והופך למשהו איזוטרי שמעניין נשים מאוד מאוד מסוימות.

  • admin
   Posted at 17:14h, 28 ספטמבר להגיב

   ממש אף אחת לא אומרת מה מותר לך ומה אסור לך לגבי הגוף שלך. דובר על מה שנעשה לנשים, לא מה שנשים עושות. וזה נכון לגבי מיליארדים של נשים, במיליוני מיליארדי מקרים, ועל הלך רוח וגישות תרבותיות שמאפשרות את זה. והנושא של הנאה נאמר מראש שהוא לא נושא הפוסט, ולכן אין התייחסות לזה. קצת קריאה ביקורתית מועילה במקרים שמשהו גורם להתנגדויות כאלה, כי בדרך כלל כשמשהו מרגיש לנו כזה אגרוף בבטן (לעומת אדישות) יש סיבה, והדבר הנכון לעשות זה לפרק את זה כדי להבין. ואם כבר דיבור על עונג ממין – זה קונצפט שלגמרי רק חלק מוגבל מנשים במדינות מאוד מסויימות יכולות בכלל לתאר לעצמן דבר כזה, בין אם יש להן עונג כזה או לא. אז אם לך יש – אני ממש (בלי ציניות) מאושרת בשבילך. אבל איך זה פוטר את כל שאר העולם מלקיחת אחריות? או שאת מציעה שפמיניזם ידבר רק לאלפיון העליון של נשים בעלות פריווילגיות יחסיות?

  • רועי
   Posted at 13:38h, 29 ספטמבר להגיב

   אז מה הפתרון של כותבת הפוסט?!
   חוץ מלחתוך את הצינור שמוביל את הזרע בתוך הפוט…לא כתבת אפילו פתרון אחד!

   אז מה הפתרון??? אני שואל…

 • אנה
  Posted at 18:27h, 28 ספטמבר להגיב

  "צעד של שחרור יהיה הפסקה מיידית וללא סייגים של פב"פ"

  לא רוצה. מה תעשו לי?

  הלכתן כל כך רחוק בהתחרפנות שלכן, שאתן מרחיקות גם פמיניסטיות. זה נשמע לי מאד קרוב, קרוב מדי, לדעה לפיה כל מין בין גבר לאישה הוא אונס. זה מתחיל להימאס.

  • admin
   Posted at 09:00h, 29 ספטמבר להגיב

   לא ממש ברור לי איפה ראית בכתוב הכרח או איום. יש שם הצעה. קבלי, אל תקבלי, אף אחת לא מנסה להכנס לך למיטה.

 • noa
  Posted at 21:09h, 28 ספטמבר להגיב

  י שלך רעיון אחר לקיום יחסי מין?אולי פות בתוך פין?
  מצער כמה שזה יהיה בעיניך,כך נבראנו וזה הטבע.
  ואני מסכימה לגמרי עם דניאלה מעלי.כמה שכל מה שניתחת וכתבת הוא נכון או לא,אישה שמסתכלת על מאמר שבו יש למישהו/הי בעיה עם פב"פ יש אומרת לעצמה 'איזה פמינסטיות משוגעות,ברור שאנילא אחת מהן'.
  אתן צריכות להיות נגישות וברורות לקהל היעד שלכן,לא להבריח אותו במאמרים שיוצאים ישר נגד תפיסות יסוד.אחרי שתצרו סביבה תומכת ומכילה כך שכל הנשים יוכלו לקרוא לעצמן פמינסטיות בלי להבהל מדעות קיצוניות שהן עדיין לא הגיעו אליהן,תוכלו לשנות גם תפיסות יסוד שהן מוטעות .

  • admin
   Posted at 08:59h, 29 ספטמבר להגיב

   מה שנראה בעיני אחת קיצונית זה לא מה שנראה בעיניי אחרת, ולהפך. הרעיון של הבלוג הזה הוא להנגיש מידע. את לא חייבת להסכים עם הכל, וגם מנהלות הבלוג לאו דווקא מסכימות עם כל דבר או כל אמירה במאמרים. אך אין ברצוננו לצנזר רעיונות על פי הפוטנציאל שזה לא ימצא חן בעיני מישהי, איפשהו… כי גם רעיונות יסוד של פמיניזם גוררים תגובות די אלימות בנסיוננו (הלא מועט). כך שאני מקווה שתקחי פרסומים כנקודת תחילה לדיאלוג, ולא כמרשם. ויש פה לא מעט נושאים שונים, ויהיו עוד בהמשך.

   מעבר לזה – יש לי הרבה מאוד רעיונות לסקס, ורוב חיי מתנהלים באורח שלא קשור לטבע (כולל כתיבה במחשב ברגע זה) 🙂

   • noa
    Posted at 21:07h, 01 אוקטובר להגיב

    לא התכוונתי למיסיונרית 🙂
    התכוונתי לאנטומיה.גברים נולדים עם פין,בנות נולדות עם פות.רוב האנשים שעושים סקס-בהסכמה באהבה ובהנאה-מגיעים בדרך כלל גם לחדירה (או הזדווגות או התמזגות או ווטאבר).
    ברשימת הנושאים שכדאי להלחם בהם אני חושבת שלנסות לשנות אנטומיה זה קצת למטה ברשימה…
    אני בטוחה שאת יכולה להבין שיש נשים שקוראות מאמר כזה שבו לכותבת יש "בעיה" עם האנטומיה והפזיולוגיה של גוף האדם ואז מרחיקות את המחשב ומסננות 'הפמינסטיות המשוגעות האלו'.
    אני באמת פשוט חושבת שכדי לשכנע את רוב הנשים שאתן לטובתן הגישה צריכה להיות קצת פחות קיצונית.זה לא העניין 'שהרעיון הזה לא מוצא חן בעיני', זה שהגישה שלכן יכולה להראות קצת…מפחידה לנשים שאין להן ראש מאד פתוח ובסופו של דבר אתן מבריחות די הרבה מקהל היעד.
    שוב,אחרי שתשבו את כולנו בעדינות תוכלו להציף כל נושא שבעולם והוא יתקבל בהבנה,אבל כשרוב הציבור מסתייג מהגישה פשוט חבל להלחם על הקטנות.(אנטומית!)

 • myself
  Posted at 09:27h, 29 ספטמבר להגיב

  כמה תגובות:
  1. אני אוסיף עוד מימד מחפיר: עניין הפפילומה. אמנם זו מחלה שהולכת להעלם לגמרי באמצעות החיסון תוך דור או שניים, אבל הדור שלנו עדיין חשוף לה. מה שמחפיר זה ש"אי אפשר" לבדוק אם גברים הם נשאים של הוירוס או לא – כי אין להם רקמה כמו לנו. מה שזה אומר הוא שגם אם מצאת את בחיר לבך, עשיתם את כל בדיקות הדם והאיידס – את עדיין חשופה לסרטן צוואר הרחם – וזה מזעזע בעיניי שאין לזה פיתרון רפואי.

  2. אני אוסיף חצי תמיכה חצי סייג: בן זוגי ואני חיפשנו ארוכות אחר פיתרון לפוריות שלי שהוא יוכל לקחת, כדי לפתור אותי מההורמונים. לא מצאנו. זה בכלל בכלל לא פשוט כמו שאת מתארת – אבל גם זה כשלעצמו מרגיז אותי כי זה ברור שחברות התרופות לא חושבות שזה יהיה רווחי (למרות שסקרים מראים שהרבה מעבר ל50% מהגברים בעולם המערבי היו שמחים לקבל שליטה על הבאת ילדים). אז רק להוסיף – אין הרבה היצע או ברירה בסוף וואלה, לפתור את זה בלא לבצע חדירה זה לא ריאלי.

  3. מכיוון שאני הטרוסקסואלית – הייתי רוצה למצוא מין, שכולל פב"פ, שאינו פטריארכלי. אני מאמינה שזה אפשרי. אני לא חושבת שפב"פ מגדיר את הזהות של בן זוגי או שבכך הוא קונה לעצמו שליטה עליי. אבל זה עניין פרטי – אני חושבת שצריך לנסח כעניין פוליטי מין שאינו כוחני. איך הוא נראה? מה הרכיבים שלו? איך מרגישים ממנו ובזמן העשייה שלו?
  מי מרימה את הכפפה?

 • שמשון
  Posted at 11:04h, 29 ספטמבר להגיב

  מה עם פבפבפוב"ת?

 • הדס
  Posted at 20:02h, 29 ספטמבר להגיב

  אני די בטוחה שהפרקטיקה של פב"פ היא מולדת.
  לא בדקתי את הענין לעומק אבל אני משוכנעת שאני נולדתי כתוצאה מפעילות פב"פ (או אולי ההורים שלי סתם הזדיינו) , מה שהופך את הפרקטיקה לפמיניסטית ביותר בעיני.

  • admin
   Posted at 13:27h, 30 ספטמבר להגיב

   האם הטענה שלך זה שהמטרה היחידה של סקס – שאת מגדירה כפב"פ באופן טבעי – הוא רק לרביה? ז"א – אני צריכה להפסיק לעשות סקס ומיד אם זה לא בשביל להביא ילדים? וגם – שהמטרה הזאת מקדשת את כל ההשלכות הבריאותיות והחברתיות שנבנו סביב זה?

   ואיכשהו, יש לי חשד שכל מיליוני הנשים שעושות להן "מילה" במיוחד כדי שלא יהנו חלילה אפילו בטעות מסקס פב"פ שאכן הולך להתקיים בחייהן (אין אופציה שלא) לא יסכימו שזה מחיר הוגן. אני די בטוחה שהילדה בת השמונה שמתה מ"סקס" פב"פ שנראה טבעי ונכון למשפחתה והחברה שהיא חיה בו, לא הייתה מסכימה. ורק שנהיה בטוחות שזה לא רק בחברות "חשוכות" אלא בחברה שלנו ממש, שאותה גישה היא השלטת. לנשים אין ברירה בד"כ, בכלל לא עולה בדעתן שיש להן, זוהי רמת החברות והנורמליזציה של הפרקטיקה המאוד ספציפית הזאת. נשים מתות, נשים כואבות, נשים נושאות בתוצאות של מחלות מין והריונות לא רצויים… אין בזה שום דבר פמיניסטי.

 • טלוש
  Posted at 00:02h, 02 אוקטובר להגיב

  –תגובה שכתבתי בפורום פמיניזם לאזכור של המאמר הזה.
  מקווה שהדברים מובנים..—

  בעייני הטקסט הזה לא משרת אותי כפמיניסטית.
  להפך!!
  הוא מקבע את תפיסת העולם השובינסטית-מיזוגנית.

  כמו שפנתרית כתבה, הגוף הוא תמים. אין בו רוע.
  גם יחסי מין בין איש ואשה הם דבר נייטראלי.
  אפשר לראות בהם חיבור, התמזגות (פנתרית..), רצון לתת, רצון להעניק מתוך מקום הדדי ושיוויוני
  אפשר לראות בהם דומיננטיות נשית, כהאישה במרכז,עם גופה הנשי מלא העוצמה, והאיש הוא המנסה ומתאמץ לענג ולספק אותה
  אפשר לראות בהם דומיננטיות גברית,כשהאשה היא המנסה לענג את האיש
  אפשר לראות אותם בראייה חולנית מיזוגנית-כשהאשה היא רק כלי פורקן, חסרת אנושיות ומשמשת רק כמוצר לעינוג או לתחושת שליטה

  אפשר לקחת את זה לכל מיני כיוונים.
  הכל תלוי בפרשנות.

  בחוויה שלי למשל, יחסי מין הם ביטוי לקרבה, לאהבה, לכבוד הדדי, לרצון לגעת בעומק,בפנים
  להכיר
  אני מרגישה חזקה ומלאת עוצמה כאשה.
  אולי זה בגלל שהאיש שאיתי הוא אדם חכם וטוב שרואה בי אדם שווה ערך ומעולם לא חשתי
  שהוא רואה בי כלי.

  ההשערה שלי היא שכותבת הטקסט,אולי,מסיבות שונות ועצובות, הפנימה את התפיסה המכוערת,המעוותת,שצריכה לחלוף מהעולם!!!!
  כאילו יחסי מין לעולם הם כלי דיכוי של אשה וביטוי לשתלטנות זכרית.

  למרבה הצער, זה לא מפתיע בכלל שהיא חווה זאת כך, כי עדיין יש כ"כ הרבה חולי בחברה שלנו, ונשים רבות עדיין חוות פגיעה מצד גברים.

  אבל בעייני-להמשיג את המבנה האנטומי הבסיסי כ"הוכחה" לעליונות גברית, או משהו ברוח זו-זה מעשה של עוול בעצמו!!!
  זה לקחת את העיוות, את החולניות, את הגועל-
  ולהפוך אותם לחוק החיים. לחוק הטבע.

  בעייני זה ממש עצוב ומשרת את "כוחות הרוע".

  בעייני התפיסה הזו **בהחלט** גורמת נזק.
  ראשית, היא מקבעת את נקודת המבט המיזוגנית, שרואה באיבר המין הזכרי "יתרון" על איבר המין הנקבי.
  ורואה ביחסי מין עדות לשליטת האיש באשה. (עיוות מוחלט)
  שנית, נשים פמיניסטיות,שמבקשות להזדהות עם המסר הכללי של צדק לנשים,
  קוראות את הטקסט ונאלצות להרגיש לא בנוח עם היחס החיובי שלהן כלפי מין הטרוסקסואלי,אם יש להן יחס חיובי כזה,
  כי הן הרי רוצות להזדהות..להיות חלק..

  אם כבר מדברים על "תודעה כוזבת",-זו בעייני תודעה כוזבת!

  זה לבוא ולומר לי, אשה שאוהבת את האיש שלה,
  שחווה במין איתו קרבה,אנושיות, אהבה הדדית ושיוויונית,של שתיים : ) שרוצים להעניק זל"ז
  שמה שאני חווה זה לא נכון
  אני בעצם קורבן, אני בעצם חלק מהשיטה הכללית של דיכוי בידי גברים.

  זה להכריח אותי, לתפוס את זווית הראייה התוקפנית,שונאת הנשים, השתלטנית!!!

  **זה להפיץ מיזוגניה!!!!!!***
  אבל אני לא מאמינה שכך יש לראות את העולם!

  אני מאמינה שיש לי כאשה עוצמה עצומה!!
  אז למה את-כותבת הטקטס-מכריחה אותי לחשוב ולהפנים-לכוארה-שאני חלשה, קורבנית, "נדפקת"?
  האם את עצמך שונאת נשיות??

  כך לם לגבי האשה כהרה ויולדת.
  אני חווה בזה כוח עצום שלי כאשה.
  מפתחות החיים בידי.
  זה נושא ארוך ואין לי כוח להאריך בו,
  אבל גם פה, בעייני, הכותבת מפנימה-ומפיצה!! את הגישה המיזוגנית.
  במקום להאמין שתתכן מציאות של אשה כיולדת-חזקה, שולטת בחייה, מקור לחיים ולעוצמה.

  -מקווה שהובנתי.
  אם לא,אשמח להבהיר..

 • טלוש
  Posted at 00:10h, 02 אוקטובר להגיב

  ובהמשך..
  נכון בעייני,בוודאי!
  לדבר על האשה כחזקה, כעוצמתית,כבת חורין,
  כבעלת שליטה מוחלטת על חייה.

  להתנגד ולהלחם בדיכוי ובתקופנות.

  אבל "לתרגם" את המבנ ההאנטומי שלנו-כ"הוכחה" לשליטה של גברים בנשים-
  זה בעצם לשרת את המיזוגניה.
  זה לתת לכאורה הוכחה לכך שזה "בטבע", מוכרח,
  כשלמעשה, בעייני לפחות-פטריארכיה היא תוצר תרבותי בלבד.
  שיש להלחם בו. וזה קורה. ויש שינוי עצום.
  נכון שאנחנו בעולם המערבי בעלות פריוולגיה-אז בואו ונסייע לאחיות שלנו,
  אבל –
  לא–
  ננסה להוכיח שמטבע בריאתנו-נשים הן קורבנות וגברים הם תוקפנים-פוגעניים.
  זה כ"כ מעוות!!

 • ר
  Posted at 15:40h, 07 אוקטובר להגיב

  יש בעיה בתרגום Pénis dans Vagin ל"פין בתוך פות".
  ראשית מדובר בפניס בתוך נרתיק. בכל אופן, מה שחשוב שהיחוס של הביטוי הזה הינו של מין ביולוגי, ולא מגדרי. ולכן כל הטקסט הזה מעט עקום כי איך אפשר לטעון טיעונים מגדריים כל כך עבים שבבסיסם מונח ביולוגי צר? הרי ההפרדה מובחנת ומקובלת כבר משנות ה1950. טיעונים כל כך נוקשים היו צריכים לדבוק במונח המגדרי "זין בתוך כוס". אבל מטעמי יופימיזם סביר שבחרתם, ולא בצדק, במונחים ביולוגיסטיים.

 • ארנון שוונצינגר
  Posted at 14:53h, 06 ינואר להגיב

  1. פב"פ הוא הליך ביולוגי. לא חברתי/נלמד/נרכש.
  על כך יעידו כל שאר המינים שמתרבים ע"י פב"פ.
  לא הוכחה ההנחה שפב"פ הוא עניין חברתי/נלמד/נרכש, אך המאמר כולו נשען על הנחה זו.
  הנחה זו היא ככל הנראה שגויה.

  2. ההנאה מפב"פ היא טבעית/ניורולוגית.
  אין מדובר באמונה נרכשת שפב"פ מהנה. אלא במציאות קיימת. אבל YMMV

  3. המונח "סיכון להריון" הוא מונח מצחיק.
  ההתייחסות להריון כמסוכן הוא חברתי/נלמד/נרכש.
  הריון הוא תהליך טבעי לחלוטין.

  4. רק נשים יכולות להכנס להריון.
  אין זאת אשמת גברים או נשים שזה המצב. זה ביולוגי.

  5. כפועל יוצא של סעיף 5 לעיל, כל אישה יודעת לעולם שהילד שלה. 100%
  עוד לפני שביצעה פב"פ אי-פעם בחייה, היא יודעת שהילד שלה.
  לא כך הגבר. הפטריארכליות (שקיימת ושרירה – ושללא ספק טומנת בחובה תהליכים שליליים/לא-רצויים רבים, בעיקר עבור נשים) היא תוצר של סיטואציה טבעית זו. של חוסר-איזון זה/ניגוד זה בין המינים.

 • .
  Posted at 13:39h, 17 אוגוסט להגיב

  אני יוצאת מנקודת הנחה שאת לא יכולה להיות פמיניסטית ולהאמין בכזו חריפות ברעיונות שלך ובו זמנית לקנות את עלילות אדם וחווה, ולכן אני ישר שואלת אותך- נבראנו בתהליך אבולוציוני, תהליך מטומטם ולא תהליך חושב. לכן איך ניתן בכלל לדבר על מין זב״כ מבלי להבין שקודם כל זו לא אשמתו של אף אחד. זו פשוט צורת רבייה שנבחרה באקראי. החברה שלנו אוהבת אותה כי אם היא לא תאהב אותה לא יהיו תינוקות יותר מידי. ואם נשים לא היו משתכנעות פעם אחר פעם שהגהנום של הלידה שווה את זה כנ״ל.
  אני גם חושבת שנשים שמסוגלות להבין תהליכים כמו שלידה זה רק התנייה אבולוציונית ןשאמצעי מניעה כפי שהם כיום הם פשוט כרוננברגיים (מלשון דייויד כרוננברג, ואני מכניסה לכך גם כריתת צינור זרע כמובן) הן הנשים שצריכות להיות חלק ממיניות כב״ז ולא להימנע ממנה, כי ככה יהיה יותר סיבה למצוא אמצעי מניעה ועזרי לידה יותר טובים.

 • נועה
  Posted at 17:20h, 18 אוגוסט להגיב

  האם אישה הטרוסקסואלית יכולה להיות פמניסטית? האם אישה שהפנימה את הדיכוי עד כדי כך שהיא נמשכת לגברים שמדכאים אותה יכולה לטעון שהיא תומכת בפמניזם? משיכה לגברים כאילו שאישה 'צריכה' או 'רוצה' גבר היא הבסיס לתרבות האונס. אישה שמודה שהיא נמשכת לגברים בעצם תומכת בתרבות האונס בכך שהיא מראה לגברים כאילו שייתכן מצב ואישה תצטרך אותם, מה שמיד מוביל למסקנה שהם יכולים לנצל אותה… גברים רואים בצורך הנשי הודאה בחולשה, אישה שרוצה גבר נתפס כדבר נחות, כהערצה לגבריות לעומת גבר שרוצה בחורה שהוא בהכרח אוצה לנצל אותה ולכן עדיין נתפס כעליון.

 • אני
  Posted at 15:30h, 28 ספטמבר להגיב

  חבר שלי התחרפן מהמאמר הזה וחושב שאת "שוטה פמיניסטית", אבל אני חושבת שכל מילה במקום.

  יקח לי הרבה זמן להסביר לו את כוונת הדברים.

Post A Comment