שולפת צפורניים | בנות מפוצלות
1926
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-1926,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode-title-hidden,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-13.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

בנות מפוצלות

יש לי אהבה מיוחדת לתמונות וינטאג' של נשים – במיוחד תמונות פמיניסטיות, תמונות שמאתגרות תפקידי מגדר, תמונות של נשים שסוטות ממוסכמות – כל מיני דברים שמחממים את ליבי האנרכה-פמיניסטית.

לפני כשנה ראיתי בפייסבוק צילום של שתי נשים מתחילת המאה העשרים, עם הכיתוב:
She thinks she could wear bifurcations. At all events, she is well built for it.
שמיתרגם פחות או יותר ל- "היא חושבת שהיא יכולה ללבוש פיצולים. בכל מקרה, היא בנויה לכך היטב.

Bifurcations-well-built

אני מודה, שהתמונה סיקרנה אותי, ושלא לגמרי הבנתי אותה. אבל בלי להתעמק – יש פה כל מיני דברים שאני אוהבת. אינטימיות בין שתי נשים. קווירינג של תפקידי מגדר. וינטאג'. התחושה שהתמונה כנראה נחשבה אי-אז ב-1903 לנועזת מאוד. רציתי לדעת עוד, אבל בפייסבוק כמו בפייסבוק, ובחיים כמו בחיים – דעתי הוסחה לכיוונים אחרים.

השבוע, תוך כדי חיפושי תמונות במסגרת מיזם ויקי נשים, נתקלתי בתמונה אחרת של נשים עם הכיתוב bifurcated girls, או "בנות מפוצלות". והפעם השקעתי את המאמץ לגלות עוד ולהבין יותר (שווה, לא?).

Bifurcations-hooray

אז עשיתי חיפוש גוגל שהעלה שבשני העשורים הראשונים של המאה ה-20, זה נחשב יותר מנועז עבור אישה ללבוש מכנסיים, ונשים שלבשו בגד זה נקראו "בנות מפוצלות".ב-1903, שוק מגזיני גברים היה בינקותו, אך מגזין נועז אחד – וניטיי פייר – הקדיש גליון שלם במיוחד לנושא הפורנוגרפי של נשים לבושות לגמרי. אממה – מפוצלות. התמונה הזו הייתה תמונת הקאבר של המהדורה המיוחדת.

שמלות של נשים מהתקופה הזו אכן היו ארוכות ורחבות – רק כעבור עוד כעשור יעפילו המכפלות לגובה שמראה שלנשים יש קרסוליים. האם זה באמת גרם לגברים לחוש ש*אין* לנשים רגליים? או פשוט שהן אינן מובילות לשום מקום…?

Bifurcation-1903-fashion-2                     Bifurcation-1903-fashion-1

בכל מקרה, אם כבר נשים במכנסיים – אז כנראה שהכל הולך. התמונות מלאות בבדס"מ וביחסים עם נראות לסבית.

Bifurcation-1917-spank

Bifurcation-1917-under_bed

Bifurcation-1917-piggyback

.

ועוד דבר שמצאתי מעניין – הרעיון שנשים במכנסיים הן יותר חזקות פיזית. לא ברור אם נשים חזקות הולכות במכנסיים, או שהמכנסיים הם בגד הפלא – אבל בכל זאת:

Bifurcation-1917-roughhouse

אממה – על החוזק הזה צריך לקבל עונש – או לפחות לשים את האישה המטופשת חזרה במקומה.

Bifurcation-1917-punishment Bifurcation-1917-shirt

אבל מה שהכי עניין אותי (אולי) זה שחוץ מהתמונה הקבוצתית למעלה, אין בתמונות האלה גברים בכלל!

No Comments

Post A Comment