שולפת צפורניים | תצאו לי מהתחתונים
723
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-723,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode-title-hidden,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-13.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

תצאו לי מהתחתונים

פוסט אורח מאת אנונימית

sexwork1

כשאני שומעת פמיניסטיות מדברות על עבודת מין, זה נשמע לי בעיקר כמו הפורום לשוויון בנטל: אנחנו מעדיפות שתעבדי בניקיון, בקושי תסגרי את החודש ותהיי ענייה כמו כולנו,כי איך את מעיזה להשתמש בכוס שלך לטובת רווח כלכלי?

אני יותר ויותר משתכנעת, שזה נובע, במודע או שלא, מצרות עין. אין לי דרך אחרת להסביר את ההתעקשות על זה שאני פוגעת בעצמי כשאני מרוויחה סכומים שהם בערך פי שלוש ממה שהרווחתי בכל עבודה "נורמטיבית" שאי פעם עבדתי בה.

מה שאני באמת לא מצליחה להבין, זה למה כל כך קל לכן להאמין למחקר כלשהו, שכל הקטע שלו זה הכללות גורפות ולא לחוויה של מישהי שנמצאת בתוך זה ומדברת בגוף ראשון.

אה, נכון, כי אני בתודעה כוזבת ובכלל לא מבינה כמה אלימות מופעלת עלי בעבודה הזאת וכמה נזק אני גורמת לעצמי.

ולא משנה שבכל עבודה אחרת שהייתה לי הותקפתי מינית על בסיס יומי או שבאחת העבודות האלה נאלצתי לעזוב בגלל אאוטינג אלים במיוחד.

ולא משנה שכל הלקוחות שלי מתחילים שיחה איתי מדיבור על גבולות והכול מוסכם מראש ואת הלקוחות עצמם אני בוחרת-עוד אפשרות שלא הייתה לי בשום עבודה אחרת.

אתן לא תתנו לעובדות לבלבל אתכן.

זה גם לא משנה שרוב בני הזוג שהיו לי במהלך החיים מעולם לא שאלו את השאלה "מה הגבולות שלך".

בינתיים, את רוב האלימות שאני סופגת, אני סופגת מכן. כשאתן מקטינות אותי לכדי מישהי שלא מבינה כלום מהחיים שלה וצריכה שיצילו אותה מעצמה, כשאתן מנסות לדבר בשמי, כשאתן תומכות בלהעביר את החוק להפללת הלקוח, שעלול להשאיר אותי בלי יכולת להתפרנס, כשאתן לא מוכנות לתת לי את הקרדיט שאני בן אדם בוגר ועצמאי ושאני מסוגלת לקבל החלטות עבור עצמי ועבור הגוף שלי-אתן מפעילות עלי אלימות.

כשאתן מדברות על זה שברגע שכסף מחליף ידיים-זאת לא הסכמה, אתן מחליטות בשבילי. האמת היא, שההסכמה הזאת היא שלי לתת ל- ועם מי שאני בוחרת והמניעים הם שלי. אם אני בוחרת למכור מין תמורת כסף – אני מסכימה למין הזה. עד כדי כך פשוט.

רוצות לשמוע עוד משהו? מבחינתי, אין שום הבדל בין להשתמש בגב, ברגליים ובידיים בשביל לנקות בתים (משהו שעשיתי עד לא מזמן) ללהשתמש בכוס שלי בשביל להרוויח כסף ממין.

הכוס שלי לא קדוש. הוא בסך הכול עוד איבר בגוף שלי, ששייך לי וזה שלי להחליט מה לעשות איתו. כמו שמותר לי להחליט שאני שוכבת רק עם בן אדם אחת כל החיים (נשמע סיוט, אבל לצורך הדוגמא), או שאני עושה מלא סטוצים, כך מותר לי גם להחליט שאני משתמשת בו לעשיית כסף.

כסף, שאני לא מדווחת עליו לרשויות, אגב ולא משלמת עליו מיסים, כך שהוא לא משמש להמשך הכיבוש ושאר העוולות שהמדינה עושה. סתם נקודה למחשבה.

תלמדו להקשיב. כמה מכן שואבות את המידע שיש להן על עבודת מין מעובדות המין עצמן ולא ממחקרים, שהמסקנה שלהם היא תמיד בדיוק המסקנה שאליה רצו החוקרות להגיע, באורח פלא?

ולמה אתן יכולות לדבר על היום המעצבן שהיה לכן בעבודה בלי לקבל הטפות מוסר ומבטי רחמים ואני לא?

תתייחסו למורכבויות. אני ממש לא מכחישה כאן שיש סחר בבני אדם, שיש עובדות מין במצוקה אמיתית, שיש לקוחות אלימים אז למה אתן לא מצליחות לראות,שלעבודת מין יש ים של צורות, סוגים וגוונים, שיש המון חוויות שונות זו מזו, שאם מישהי לא מתיישבת לכן על הדמות של הזונה האומללה שזקוקה להצלה – אז וואלה, יש מצב טוב שהיא אכן לא אומללה ולא צריכה שיצילו אותה, שחלק גדול מהמצוקה נובע מהצורך להסתיר ולחיות חיים כפולים ואלימות של לקוחות קיימת כי השיימינג שאתן עושות לנו מאפשר לה להתקיים ובסופו של דבר, זאת אלימות שאין ממש הבדל בינה, לבין אותו לקוח של חברת תקשורת גדולה שאיים לרצוח אותי כי לא הייתה לי אפשרות לפרוס לו את החוב לתשלומים.

תפסיקו לדבר על כמה אנחנו חשופות לאונס תוך התעלמות מהעובדה הפשוטה שרוב מקרי האונס בכלל קורים במסגרת מערכת יחסים רומנטית, משפחתית או מקצועית ורובם בכלל "אונס אפור".

פעם אחת בחיים שלכן, תשמעו גם את הקולות שלא אומרים רק את מה שאתן רוצות לשמוע, תכבדו אותנו קצת, תבינו שגישה שלכן פולשנית ומטרידה.

כשאתן נכנסות לי לתחתונים בניסיון למשטר לי את הכוס ולהחליט עבורי מי יעבור בתוכו ומי לא ומאיזה סיבות- אתן מטרידות אותי. שוק? הלם?המומות? טוב מאוד!

עכשיו צאו לי מהתחתונים!

6 Comments
 • Guest Post: Get Out of My Privates | Glitter of Revolt
  Posted at 13:55h, 24 דצמבר להגיב

  […] is a guest post (translated from Hebrew) concerning sex work, written by a sex worker (also living in Occupied Palestine) that asked me to […]

 • אסתר
  Posted at 08:06h, 29 דצמבר להגיב

  שומעת אותך ואני מעריכה את חופש הבחירה שאת מוצאית בתנאי החיים שלך…כל הכבוד לך…אני בהחלט מתכוונת לצאת לך מהתחתונים, מכל הסיבות שאת מנית.
  שאלה לי אליך כי נקודת המבט שלך חדשה ומרעננת עבורי. ברור שיש בעייה עם היחס לנשים בחברה שלנו, נכון? לא חושבת שגברים מעריכים נשים כשוות להם, וכל עוד המילה לדפוק מישהו או מישהי מבטאה אלימות ועליונות, הנערות שלנו בסכנה…
  איך את היית מציעה לפתור את עניין האלימות המינית הקשה כלפי נשים בחברה שלנו? איך נעזור לנשים שלא מגיעות לעיסוק הזה מתוך הבחירה החופשית שאת עושה?
  אשמח בכנות לתשובתך…

 • מכירה מקרוב
  Posted at 12:08h, 14 ינואר להגיב

  הי לך,
  בתור חברה טובה מאוד של נשים שעסקו בעבר בזנות(כן,זו זנות)ובתור מי שמכירה אישית קרימינולוגית בכירה שעבדה בעבר עם נערות בסיכון,צעירות ונשים בכלא וגברים בכלא,ושמעה אין ספור סיפורים אישיים של מי "שהיו שם",
  אני כותבת בידיעה ברורה שאת הפוסט הזה יכולת לכתוב על נשים מוכות,ונשים שחיו בכת שטוענות שהחים לצידו היו גן עדן,
  וילדים מוכים שלא רויצם לפרק את המשפחה ומי לא,
  ונשים אלו סובלות סבל בל יתואר, מבחינה נפשית הן עוברות תהליך של דיסוציאציה חמורה,
  וזו טראומה חודרנית ופולשנית לכל החיים.
  שלא לדבר על כך שלרוב הן נאנסות יותר מפעם אחת.

  תראי לבד כמה שימוש בסמים ואלכוהול יש, בשביל לדעת שזו לא בחירה.

  וכן,אני מכירה גם מי שהתאבד אחרי 5 שנים של עיסוק בזה ע"מ לחיות.הוא לא היחיד.

  • admin
   Posted at 12:27h, 15 ינואר להגיב

   את מכירה נשים שהן לא הכותבת, ולכן את יודעת שהכותבת… מה – משקרת? לא יודעת מה היא עושה או חושבת או בוחרת? כמה התנשאות ופטרוניזם צריך כדי לבטל כל כך בקלות מה שמישהי כותבת *על עצמה* כאילו שאת יודעת יותר טוב?

   ו… וואו… את מכירה קרימינולוגית? יא, גם אני!

 • מכירה מקרוב
  Posted at 14:52h, 05 פברואר להגיב

  להוא שכתב,להלן נתונים יבשים על התופעה,ממכון תןדעה:
  להלן מספר ממצאים קליניים לגבי הסטטיסטיקה של האלימות בזנות:
  •עד 95% עברו התעללות פיזית בזנות (Farley, 2004).
  •90% מהנשים הותקפו פיזית בזמן היותן בזנות (Parriott, 1994).
  •83% היו מאוימות פיזית עם נשקים! (Farley & Barkan, 1998).
  •82% דיווחו כי הן הותקפו פיזית מזמן כניסתן לזנות, 55% מהתקיפות נעשו ע"י הלקוחות (Farley & Barkan, 1998).
  •80% דיווחו על תקיפות אלימות מסרסורים ולקוחות שהסתיימו בפציעות קשות (כמו פגיעות מירי, סכין, מניסיונות בריחה ועוד הרבה) (Farley & Barkan, 1998).
  •רוב הנשים בזנות נופלות קורבן למעשי שוד חמושים, או לתקיפות של סוטים סדיסטים, חולי נפש ופאנאטים דתיים (זומר, 2000).
  •95% מאלה בזנות הותקפו מינית, תקיפה שבכל קונטקסט אחר הייתה עילה לתביעה משפטית (Farley, 2004).
  •נשים בזנות נאנסות אונס אלים ובכפייה בערך אחת לשבוע (Hunter, 1994).
  •"זו בעצם קבוצת הנשים הנאנסות ביותר בהיסטוריה של היקום. רוב מעשי האונס מבוצעים על ידי לקוחות, שליש מתקיפותיהן המיניות נגרמות על ידי אדם אחד – הסרסור." (זומר, 2000).

  וכתבתי שאני מכירה קרימינולגית לא ע"מ להשוויץ,אלא בשביל להראות מקור אמין ומקצועי לדברי(ולא רק לכתוב מנקודת מבט אישית)

 • סתם אחד
  Posted at 17:35h, 03 מרץ להגיב

  הידיים, הגב, הכוס, הרגליים – זה אנחנו! אדם, אישה או גבר, אינה יישות ערטילאית שמחזיקה בבעלותה שק של איברים בהם היא "משתמשת". במילים אחרות: הגוף שלי לא "שייך" לי, הגוף שלי הוא אני. אם כבר, התודעה שלי "שייכת" לגוף, ולא להיפך.

  הגישה שאת מציגה היא, להבנתי, תוצאה של ניכור מאוד עמוק. אני לא אומר שאני מסכים לטענה שזנות היא פסולה-בתכלית לעומת, נגיד, עבודת ניקיון או מלצרות (ואני גם לא אומר את ההיפך), אבל לדעתי לאותן פמיניסטיות שמטיפות לך יש לפחות אספקט של אמת מטרידה במסר שלהן.

Post A Comment